Sprzątaliśmy świat

Jak co roku we wrześniu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Młodsi uczniowie sprzątali okolicę szkoły, natomiast uczniowie klas starszych, we współpracy z Nadleśnictwem Gołdap, obszary położone nad jeziorem i Las Kumiecie. Pogoda nam dopisała a śmieci, w porównaniu do lat wcześniejszych, było bardzo mało. Po pracy mogliśmy odpocząć  przy ognisku z kiełbaskami. Na zakończenie naszego pobytu w lesie pracownicy Nadleśnictwa  zaproponowali nam udział w zabawie edukacyjnej, podczas której uczniowie rozwiązując ciekawe zagadki przeszli quest  „Drzewa Lasu Kumiecie”. Zabawa okazała się bardzo atrakcyjną dla uczniów formą poznawania drzew okolicznych lasów, z której na pewno skorzystamy jeszcze wielokrotnie. To był dobrze wykorzystany czas – zrobiliśmy coś pożytecznego dla estetyki otoczenia, zaznaliśmy dużej porcji ruchu, poznaliśmy drzewa naszych lasów a także dobrze bawiliśmy się.