SP1 Gołdap: Szkolne studio nagrań we Wrocławiu

 Podróż  symbolizuje poszukiwanie, przygodę, ale też doświadczenie i naukę. Taki cele postawili przed sobą członkowie szkolnego studia nagrań, wyruszając na początku listopada na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem programu były zajęcia w studiu wrocławskiego Akademickiego Radia Luz. Bardzo sympatyczni dziennikarze radiowi zaprezentowali nam pracę w studiu i jego wyposażenie. Pani Sylwia z naszymi szkolnymi radiowcami przeprowadziła szereg ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych. Następnie przystąpiliśmy do nagrywania minisłuchowiska radiowego. Już wkrótce otrzymamy je i oczywiście zaprezentujemy na naszej szkolnej stronie.

      Tego dnia kolejna przygoda – odkrywanie świata poprzez doświadczenie w Centrum Nauki HUMANITARIUM. To wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą. Młodzi radiowcy obejrzeli wystawę, na której znajdują się interaktywne eksponaty  i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje. Wzięliśmy  udział w zajęciach warsztatowych w profesjonalnym laboratorium. Każdy uczestnik samodzielnie wykonał kostki kąpielowe, które zabraliśmy do domu.

      Wieczorem w hostelu kolejne warsztaty przygotowane specjalnie dla nas przez Trok – tu rozmawiamy o kulturze   – Set kreatywny. Okazało się, że „z niczego” dzieci  potrafią wyczarować prawdziwe cudeńka. Jesteśmy kreatywni!

       W planie wycieczki znalazło się też oczywiście najstarsze w Polsce wrocławskie zoo. To było również niezwykłe i pouczające doświadczenie. Cudowne zwierzęta, upalne afrykarium i unikatowe oceanarium przedstawiające środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Koniecznie trzeba to zobaczyć. Byliśmy poruszeni pięknem tego unikatowego kompleksu i potęgą świata.

       Wszystkich nas zauroczył piękny Wrocław słynący z krasnoludków ukrywających się w uliczkach i zaułkach miasta. My umieliśmy dostrzec tylko kilkanaście spośród 332. Serdecznie dziękujemy całej redakcji Radia Luz, a szczególnie pani Sylwii i panu Alkowi za profesjonalne warsztaty radiowe i bezcenny czas nam poświęcony.

Skip to content