Przyszłość świata zależy od nas

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie  uczestniczą w działaniach podjętych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.  Ideą Tygodnia jest zapoznanie  uczniów z wyzwaniami i problemami współczesnego świata. Poznajemy cele zrównoważonego rozwoju, przygotowaliśmy wystawę „Zycie pod wodą”, rysujemy plakaty o oszczędzaniu wody, energii,  przyczynach i skutkach ocieplenia klimatu, zorganizowaliśmy happening „Każdy kupuje i chętnie zje, rybę ze znaczkiem MSC, gramy w gry „Bezcenne krople” , „Cele zrównoważonego rozwoju”, oraz realizujemy misję „Chronimy morza i oceany”, urządzamy pokazy filmów, sondaże uliczne i wycieczki mądrych konsumentów. Zastanawiamy się, jak my wszyscy  możemy  pomóc w rozwiązaniu problemów, bo  „Przyszłość świata zależy od nas”.

Kategorie wpisu: Aktualności, Edukacja globalna

Napisz komentarz


Dzień Nauczyciela w gołdapskiej „Jedynce”

Dzień Nauczyciela w

Co na dużej przerwie wydarzyć się może? Dzień Nauczyciela w […]

Nietypowi goście z wizytą w klasie 0 B

Nietypowi goście z

10 października uczestniczki Słonecznego Domu pod opieką pani Agnieszki Talipskiej […]

Poznajemy świat zawodów.

Poznajemy świat zaw

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet […]

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W „JEDYNCE”

EUROPEJSKI DZIEŃ J

26 września w Szkole Podstawowej nr1 z Oddziałami Integracyjnymi im. […]

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień

Uczniowie naszej szkoły aktywnie realizują na zajęciach zadania związane z […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]