Przyszłość świata zależy od nas

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie  uczestniczą w działaniach podjętych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.  Ideą Tygodnia jest zapoznanie  uczniów z wyzwaniami i problemami współczesnego świata. Poznajemy cele zrównoważonego rozwoju, przygotowaliśmy wystawę „Zycie pod wodą”, rysujemy plakaty o oszczędzaniu wody, energii,  przyczynach i skutkach ocieplenia klimatu, zorganizowaliśmy happening „Każdy kupuje i chętnie zje, rybę ze znaczkiem MSC, gramy w gry „Bezcenne krople” , „Cele zrównoważonego rozwoju”, oraz realizujemy misję „Chronimy morza i oceany”, urządzamy pokazy filmów, sondaże uliczne i wycieczki mądrych konsumentów. Zastanawiamy się, jak my wszyscy  możemy  pomóc w rozwiązaniu problemów, bo  „Przyszłość świata zależy od nas”.

Kategorie wpisu: Aktualności, Edukacja globalna

Napisz komentarz


Walentynkowo

Walentynkowo

W Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi walentynki były obchodzone […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

DZIEŃ OSZCZĘDZANIA ENERGII

DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

14 lutego 2020r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego […]

Nocne rendes vous z „Krzyżakami”

Nocne rendes vous z

Walentynki to dzień pełen miłosnych westchnień, radosnych spotkań i emocjonalnych […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]