POCIĄG DO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 7 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zdolności recytatorskie oraz taneczno- wokalne zaprezentowali uczniowie klas 8. a także jedni z najmłodszych- klasa 1.

Motywem przewodnim przedstawienia był pociąg do niepodległości, który przeniósł słuchaczy widowiska w niespokojne czasy narodu polskiego. Po stacjach kolejowych: I. -Niewola, II. -Powstania: kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe, III- I wojna światowa, IV- Wolność, oprowadzali nas kolejarze. Nie zabrakło, znanych większości społeczności szkolnej, pieśni patriotycznych takich jak: ,,Warszawianka”, ,,Rota”, ,,My Pierwsza Brygada” czy ,,Rozkwitały pąki białych róż”.

Uczniowie po raz kolejny doświadczyli, że mają szczęście dorastać w wolnym kraju. Są świadomi, że przodkom winni pamięć, a ojczyźnie miłość. Bohaterom, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość, zapaliliśmy w dowód uznania symboliczny znicz pamięci.

Organizatorzy

Skip to content