Nowy zwyczaj związany ze szkolnym patronem

Już wprawdzie zawitał styczeń, ale atmosfera świąt, mikołajek i Mikołajów jeszcze trwa. Warto wspomnieć i o tych wielkich, którzy zapisali się w historii całego świata. Do nich należy patron SP1 Mikołaj Kopernik. A uczniowie klas 4d, 6b i 7c na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez polonistkę Ewę Jurkiewicz już w październiku 2018 roku ustalili nowy obrzęd na mikołajki, mianowicie: Imieniny Mikołaja Kopernika.

Zgodnie z postanowieniem 6 grudnia jeden z uczniów wcielił się w postać patrona szkoły, a uczennica  w elfa. Mieli też pomocnika. Co ciekawe, imiona tej zaangażowanej trójki to: Ewa i dwóch Mikołajów. Wyposażeni w kosz imieninowych cukierków (które z kolei zafundował SU pod kierunkiem opiekunów) odwiedzali  koleżanki i kolegów z klas 4-8. Nie tylko słodkościami częstowali, albowiem solenizant wręczał zaproszenia na imieninową ucztę do… właśnie to była niewiadoma. Na kartkach był opis miasta, lecz nie było jego nazwy, którą należało odgadnąć i jak najszybciej poinformować
o tym organizatorów. Jak się okazało, zadanie nie było takie łatwe, gdyż nie wszystkie odpowiedzi były prawidłowe. A zaproszenie było do włoskiej miejscowości Ferrara  – pierwsi prawidłowo odpowiedzieli uczniowie z klasy 4a, a kolejni – z 4d.

Zwycięzcy otrzymają zaszczytny tytuł Sympatyka Mikołaja Kopernika, albowiem w lutym, na corocznym święcie patrona, nastąpi ciąg dalszy nowego wydarzenia w SP1, które  ma szanse wejść na stałe do szkolnej tradycji.

Kategorie wpisu: Aktualności

Napisz komentarz


Zapraszamy do SP 1

Zapraszamy do SP 1

Zapisy do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych trwają.

Mało kto wie, że w Argentynie…

Mało kto wie, że w

„Dia del Colono Polaco” (Dzień Polaka Emigranta) jest świętem narodowym […]

Kodowanie w zerówce

Kodowanie w zerówce

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim koniec przygody […]

Skrócone lekcje

Skrócone lekcje

W czwartek oraz piątek, 13.06. – 14.06., z powodu upałów, […]

Lekcja WDŻ poza murami szkoły

Lekcja WDŻ poza mur

W czerwcowy czwartek umówiłam się na zajęcia WDŻ z wszystkimi […]

Skrócone lekcje

Skrócone lekcje

W czwartek oraz piątek, 13.06. – 14.06., z powodu upałów, […]

SP1 DLA MICHALINKI

SP1 DLA MICHALINKI

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kiermaszu w dniu 31.05.2019 […]

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Naro

14 października (wtorek) – ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ JEST TO DZIEŃ WOLNY […]

Witaj szkoło!

Witaj szkoło!

Informacja na temat godzin rozpoczęcia roku szkolnego w dalszej części […]