Nocne rendes vous z „Krzyżakami”

Walentynki to dzień pełen miłosnych westchnień, radosnych spotkań i emocjonalnych uniesień. Samorząd Uczniowski w naszej SP 1 tradycyjnie przygotował walentynkową pocztę, ozdobił korytarze odpowiednimi ilustracjami i tekstami. Było miło, sympatycznie. Po skończonych lekcjach uczniowie udali się do domów, jednak  niektórzy wrócili do szkoły o… 20.00. Czyżby walentynkowa dyskoteka? Otóż nie! Jedna z klas siódmych umówiła się na randkę z… Sienkiewiczowskimi „Krzyżakami”. I to całonocną! Zaczęło się od indywidulanego czytania w wykonaniu uczniów i nauczycielki, potem skorzystano z TIK. Uczniowie klasy 7 b poznali zaledwie kilka pierwszych rozdziałów, ale łącznie z tłem historycznym i wątkiem miłosnym Danusi Jurandówny  i Zbyszkaz Bogdańca. A jakże – w końcu to walentynki. Polonistka umożliwiła odgrywanie scenek z przeczytanych rozdziałów oraz wczuwanie się w uczucia bohaterów – tu skorzystali z „Gry w emocje”. Była i telegraficzna poczta pisana palcem na… plecach. Nikomu się nie nudziło, a dowodem na udaną randkę jest fakt, iż każdy pytał kiedy następna.

i emocjonalnych uniesień. Samorząd Uczniowski w naszej SP 1 tradycyjnie przygotował walentynkową pocztę, ozdobił korytarze odpowiednimi ilustracjami i tekstami. Było miło, sympatycznie. Po skończonych lekcjach uczniowie udali się do domów, jednak  niektórzy wrócili do szkoły o… 20.00. Czyżby walentynkowa dyskoteka? Otóż nie! Jedna z klas siódmych umówiła się na randkę z… Sienkiewiczowskimi „Krzyżakami”. I to całonocną! Zaczęło się od indywidulanego czytania w wykonaniu uczniów i nauczycielki, potem skorzystano z TIK. Uczniowie klasy 7 b poznali zaledwie kilka pierwszych rozdziałów, ale łącznie z tłem historycznym i wątkiem miłosnym Danusi Jurandówny  i Zbyszkaz Bogdańca. A jakże – w końcu to walentynki. Polonistka umożliwiła odgrywanie scenek z przeczytanych rozdziałów oraz wczuwanie się w uczucia bohaterów – tu skorzystali z „Gry w emocje”. Była i telegraficzna poczta pisana palcem na… plecach. Nikomu się nie nudziło, a dowodem na udaną randkę jest fakt, iż każdy pytał kiedy następna.

                                                                                                       Ewa Jurkiewicz

Kategorie wpisu: Aktualności

Comments are closed.

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny informuje! Drogi uczniu, rodzicu – pedagog jest do […]

Warto czytać

Warto czytać

  Zachęcam do sięgnięcia po książki w innej formie niż zwykle. […]

Plan lekcji

Plan lekcji

Plan lekcji

List do rodziców

List do rodziców

                                                                                               Gołdap, 2020-03-25 Szanowni Rodzice Kierujemy do Państwa […]

Ćwiczenia z wych. fizycznego

Ćwiczenia z wych. f

W związku z tym, że zajęcia WF  w dalszym ciągu […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]