Nocna zmiana w szkole

Z 24 na 25 marca 2023 roku chętni uczniowie klas VII a oraz VIII d przybyli” do szkoły na nocną zmianę. Nie tylko dla zabawy, ale głównie dla nauki, bo przecież egzamin tuż, tuż. Co prawda siódmoklasiści mają jeszcze rok, ale skoro chcieli, to i byli na powtórce nocą.

Zaczęło się tradycyjnie od zamówienia pizzy i zabawy pod nazwą „Wielbłąd”, tworzącej bardzo pozytywny nastrój. Czas oczekiwania na kolację umiliła uczniom sztafeta ortograficzna
z typowo polonistycznym dyktandem na temat pisarzy, poetów i ich twórczości. Zastosowano tu ocenę koleżeńską pomiędzy utworzonymi drużynami, co pozwoliło na jeszcze lepsze utrwalenie materiału. W czasie przerwy dowieziono wypieki „Innego klimatu”, a po ich spożyciu uczniowie przypominali treści lektur, a nawet poznali informacje o nowych, albowiem quiz „Między wierszami” obejmuje tematykę pozycji ze szkoły podstawowej i średniej. Nauka w zespołach przypominała teleturniej znany jako „Familiada”. Ciekawym zadaniem były ćwiczenia na argumentację: pisemne, ustne, z użyciem ruchu. Pisano też stylistyczne wprawki, ćwiczono rozprawkę. Naukę przeplatano tańcami, wyścigiem gąsienic w śpiworach, grami: „Twister” i „Daj się poznać”. Nie zabrakło śpiewu i opowieści – – tu użyto kart „Dixit. Podróże”. Cała noc była literacką podróżą i chociaż o niektórych upomniał się Morfeusz, mało kto skorzystał ze snu. Na koniec nocnej zmiany w szkole podawano sobie kłębek wełny (imitujący pajęczą nić) wraz z miłą informacją do wybranej osoby, nić porozumienia nocnych zwolenników języka ojczystego.

Ewa Jurkiewicz

Ratownicy Czytelnictwa  Obszar # 1 Dzieci

Skip to content