Nie marnuj żywności!

Na świecie wyrzuca się około 1/3 całej produkowanej żywności. To ogromne marnotrawstwo!

Wyrzucamy prawie 50% pieczywa, około 30% warzyw, wędlin i owoców a także całkiem sporo innych produktów. Można to zmienić – wystarczy robić zakupy zgodnie z listą potrzebnych produktów, nie robić zakupów gdy jesteśmy głodni, nie wkładać na talerz zbyt dużych porcji jedzenia, wykorzystywać resztki, mrozić, przetwarzać posiadane warzywa i owoce, sprawdzać terminy przydatności do spożycia kupowanych produktów. Marnowanie żywności to także wydane zbędnie pieniądze, poniesienie  kosztów na przygotowanie posiłków, mnóstwo zbędnych odpadów w postaci żywności i jej opakowań. Aby przybliżyć społeczności szkolnej właściwe postępowanie z żywnością, uczniowie klasy V b i VI c przygotowali i zaprezentowali plakaty i gazetkę na korytarzach szkoły. Zachęcamy do czytania i stosowania przedstawionych rad. Każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia marnotrawstwa żywności.

Skip to content