Jesień w lesie Kumiecie

Szumiał las, śpiewał las,
gubił złote liście..”

8 października 2018 r. klasy I c i II c z Jedynki pojechały na wycieczkę do lasu w ramach realizacji programu przyrodniczego „4 pory roku w lesie Kumiecie.” Las przywitał nas piękną, jesienną pogodą. Na polance czekała pani leśnik  Agnieszka Iber z Nadleśnictwa Gołdap i zaprosiła  uczniów  na spacer. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, a następnie rozpoznawali rośliny zielne, krzewy i drzewa po liściach, nasionach i  korze. Najciekawszym punktem wycieczki było spotkanie pod najstarszym drzewem – okazałym świerkiem, który ma około 200 lat. Ogłaszamy konkurs na imię dla tego drzewa. Dzieci słuchały odgłosów lasu. Spotkanie  zakończyło się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem, który ufundował tatuś Piotrusia pan Daniel Jejer. Uczniowie zabrali „skarby lasu”: szyszki, listki, patyki i żołędzie.

Serdecznie dziękujemy pani leśnik i czekamy na następne spotkanie.

 Ewa Szorc   Marlena Guźniczak

Kategorie wpisu: Aktualności, Ekologia

Napisz komentarz


Dzień  Oszczędzania Energii

Dzień Oszczędzani

15 lutego z okazji Dnia Oszczędzania Energii uczniowie kl. I […]

Walentynki w zerówce

Walentynki w zerówc

Czerwony kolor dominował 14 lutego w sześciolatkach  A, a to […]

Pokochaj mnie -czekam na ciebie w schronisku

Pokochaj mnie -czeka

12 lutego 2019r. gościliśmy  w naszej szkole panią Martę Gawryluk […]

Ferie

Ferie

Za nami już ferie. Uczniowie  z klas VI i VII […]

Z Darią w grudniową noc, z Iwoną w styczniowy dzień

Z Darią w grudniow

  W pierwszych miesiącach II etapu edukacyjnego w klasie IV […]

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Naro

14 października (wtorek) – ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ JEST TO DZIEŃ WOLNY […]

Witaj szkoło!

Witaj szkoło!

Informacja na temat godzin rozpoczęcia roku szkolnego w dalszej części […]

SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ DZIECI AFRYKI

SZKOLNE KOŁO PRZYJA

Współpracujemy z Fundacją Dzieci Afryki Nasze cele to: zachęcanie do […]

Lekcja wspomnień – jubileusz „Jedynki”

Lekcja wspomnień -

Miło nam poinformować, że 24 maja 2013r. Szkoła Podstawowa nr […]