Jesień w lesie Kumiecie

Szumiał las, śpiewał las,
gubił złote liście..”

8 października 2018 r. klasy I c i II c z Jedynki pojechały na wycieczkę do lasu w ramach realizacji programu przyrodniczego „4 pory roku w lesie Kumiecie.” Las przywitał nas piękną, jesienną pogodą. Na polance czekała pani leśnik  Agnieszka Iber z Nadleśnictwa Gołdap i zaprosiła  uczniów  na spacer. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, a następnie rozpoznawali rośliny zielne, krzewy i drzewa po liściach, nasionach i  korze. Najciekawszym punktem wycieczki było spotkanie pod najstarszym drzewem – okazałym świerkiem, który ma około 200 lat. Ogłaszamy konkurs na imię dla tego drzewa. Dzieci słuchały odgłosów lasu. Spotkanie  zakończyło się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem, który ufundował tatuś Piotrusia pan Daniel Jejer. Uczniowie zabrali „skarby lasu”: szyszki, listki, patyki i żołędzie.

Serdecznie dziękujemy pani leśnik i czekamy na następne spotkanie.

 Ewa Szorc   Marlena Guźniczak

Kategorie wpisu: Aktualności, Ekologia

Napisz komentarz


Zapraszamy do SP 1

Zapraszamy do SP 1

Zapisy do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych trwają.

Mało kto wie, że w Argentynie…

Mało kto wie, że w

„Dia del Colono Polaco” (Dzień Polaka Emigranta) jest świętem narodowym […]

Kodowanie w zerówce

Kodowanie w zerówce

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim koniec przygody […]

Skrócone lekcje

Skrócone lekcje

W czwartek oraz piątek, 13.06. – 14.06., z powodu upałów, […]

Lekcja WDŻ poza murami szkoły

Lekcja WDŻ poza mur

W czerwcowy czwartek umówiłam się na zajęcia WDŻ z wszystkimi […]

Skrócone lekcje

Skrócone lekcje

W czwartek oraz piątek, 13.06. – 14.06., z powodu upałów, […]

SP1 DLA MICHALINKI

SP1 DLA MICHALINKI

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kiermaszu w dniu 31.05.2019 […]

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Naro

14 października (wtorek) – ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ JEST TO DZIEŃ WOLNY […]

Witaj szkoło!

Witaj szkoło!

Informacja na temat godzin rozpoczęcia roku szkolnego w dalszej części […]