IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na korytarzach pojawiły się informacje o wydarzeniu a na  drzwiach sal lekcyjnych plakaty wykonane przez uczniów, które zachęcały wszystkich do przypomnienia i utrwalenia tabeli mnożenia i dzielenia. Od rana wybrani przez koordynatorów egzaminatorzy stali w drzwiach witając uczniów, rodziców i nauczycieli a zarazem przepytując z tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy odpowiedzieli poprawnie na 5 pytań wylosowanych, otrzymywali naklejkę ” Eksperta tabliczki mnożenia 2019″. Nasi egzaminatorzy wchodzili również na lekcje i sprawdzali  znajomość tabliczki mnożenia uczniów oraz nauczycieli. Z godziny na godzinę przybywało ekspertów tabliczki. Na lekcjach matematyki uczniowie  brali udział w licznych zabawach, konkurencjach związanych z tabliczką mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki, przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Szkolnymi koordynatorkami całej akcji były panie : Martyna Gołębicka, Iwona Mor – Iwanicka, Alicja Komorowska.

Skip to content