I miejsce w eliminacjach regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

Dnia 26 marca 2019 r. uczniowie z naszej szkoły: drużyna chłopców (Paweł Olszewski, Maciej Jejer, Jakub Wierzbołowicz) oraz drużyna  dziewcząt (Zuzanna Soroko, Alicja Wereszczak, Julia Kowalska), po długich pracach polegających na wykonaniu turbiny wodnej, pojechali na regionalny Turniej Maszyn Wodnych do ZS nr 1 w Ełku.

W Turnieju Maszyn Wodnych wykonane przez uczniów turbiny konkurowały w dwóch kategoriach: moc i wydajność. Kategoria moc polega na jak najszybszym podniesieniu ciężaru 5kg na wysokość 2 metrów, a kategoria wydajność na jak najmniejszym zużyciu wody przy wykonaniu tej pracy.

Okazało się, że wysiłek uczennic klasy 7A przyniósł im ogromny sukces. Drużyna „RF Edition” z SP 1 w Gołdapi zajęła I miejsce w konkurencji wydajność w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych i 6 kwietnia 2019r. pojedzie na ogólnopolski finał do Piaseczna.

Mamy nadzieję, że dzięki sukcesowi uczennic z SP 1 w Gołdapi zachęcimy innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego turnieju. Dzięki takim działaniom młodzież szkolna może poszerzać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu fizyki, mechaniki oraz odnawialnych źródeł energii.

Opiekun drużyn: Mariusz Strecha

Skip to content