Francuskie śniadanie w IV C

25 listopada uczniowie klasy 4 c spotkali się na wirtualnym śniadaniu po francusku. Francuzi jadają lekkie i słodkie śniadania dlatego na biurkach czwartoklasistów znalazły się  croissanty, tosty ze słodkimi dodatkami, płatki, naleśniki, sery, makaroniki, świeże owoce, sok pomarańczowy i inne smakołyki. Podczas śniadania uczniowie poznali ciekawe miejsca we Francji, wymienili się informacjami i ciekawostkami na temat tego kraju. Zastanawiali się też co mogą zrobić dla otaczającego nas świata. Wspólnie doszli do wniosku, że mogą pomóc planecie poprzez: segregowanie śmieci, kupowanie produktów w szklanych pojemnikach zamiast plastikowych, zakręcanie  wody podczas mycia zębów, wyłączanie światła wychodząc z pokoju, jeżdżenie  rowerem zamiast samochodem.

Skip to content