Ferie

Za nami już ferie. Uczniowie  z klas VI i VII pierwszy tydzień ferii  spędzili realizując projekt „Mądrzy Cyfrowi” połączony z zajęciami dotyczącymi prawidłowych postaw wpływających na zdrowy styl życia. W czasie zajęć poznawaliśmy istotę wartości moralnych takich jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga cywila i mądrość zdobywając kompetencje w zakresie kilku narzędzi cyfrowych w tym m.in. Canva, Padlet, Thinglink, AppyPie – myślenie projektowe. Narzędzia te pozwolą nam już niebawem stworzyć samodzielny projekt dotyczący świadomości płynących ze skutków nadużywania środków uzależniających.

Zajęcia przeplatane były relaksem i promowaniem zdrowego stylu życia. Korzystaliśmy z miejscowego lodowiska, spacerowaliśmy i zjadaliśmy zdrowe posiłki.

Dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii mogliśmy mieć możliwość tak przyjemnie spędzić pierwszy tydzień ferii. Oswajaliśmy się z kulturą savoir vivre zachowań przy stole spożywając posiłki w restauracji.

Czas płynął nam szybko, przed mani kolejne działania,  stworzenie projektu społecznościowego oraz „Tydzień profilaktyki” w szkole.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Panu Burmistrzowi za wsparcie finansowe. Dla Pana Jacka Bogdana właściciela restauracji „Turystyczna” za pyszne obiady i wspaniałą obsługę oraz Dyrektorowi  i pracownikom OSiR za możliwość bezpłatnego korzystania z lodowiska.

Organizatorzy

Sylwia Ostrowska, Marzanna Zienda – Pawluczuk,
Urszula Mossakowska, Edyta Olszewska

Skip to content