Europejski Dzień Języków Obcych

W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi po raz kolejny był obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie rozwiązywali quiz online w aplikacji Kahoot. Na tablicy były wyświetlane pytania, na które należało odpowiedzieć za pomocą telefonów komórkowych. Pytania dotyczyły m.in. pochodzenia polskich wyrazów, dopasowywania flagi do różnych państw, powitań w różnych językach. Zabawa była doskonała, dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat języków i krajów obcojęzycznych. Na koniec uczniowie wysłuchali utworu pt.: „Mam tę moc” w 25 językach.

Celem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z nauki języków obcych oraz zaznaczenie zalet różnorodności językowej.

Skip to content