Dzień Kubusia Puchatka

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka to dobra okazja, by razem z dziećmi przeczytać o wesołych przygodach Kubusia i jego przyjaciołach. Dzień ten jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy- Alana Alexandra Milne’a. Dlatego też w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 dzieci z klas młodszych uczestniczyły w zajęciach czytelniczych przybliżających sylwetkę autora tej książki. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki ,,Kubuś Puchatek”. Odbył się też konkurs wiedzy o tym sławnym misiu. Uczniowie przedstawiali swoich ulubionych bohaterów książki w formie kalamburów, co dostarczyło wiele śmiechu i radości. Postać ta budzi niezmienną sympatię i uczy, że nawet miś o bardzo małym rozumku może być obdarzony wielkim sercem, przez co kochają go dzieci na całym świecie.

Skip to content