Dzień Głośnego Czytania

29 września 2023r. obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, które w praktyce szkolnej odbywa się i tak codziennie na wielu lekcjach. Ta data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia starsi czytali młodszym, młodsi starszym, nauczyciele uczniom i uczniowie nauczycielom . Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. 

Następne wydarzenie już za rok, ale książki warto czytać codziennie. 

Skip to content