Dzień Dobrego Słowa

Marcowy Dzień Dobrego Słowa w gołdapskiej jedynce na Mazurach Garbatych to wiele działań. Tuż przed trzynastym odbył się bowiem Turniej Językowy, na którym uczniowie przebrani za postaci z książek z sympatią przekonywali, że dadzą się lubić. Było wiele zadań językowo-kulturowych, w tym konkurs na najoryginalniejsze ujęcie tematu „Stop wulgaryzmom” na plakacie – tu zwyciężyła klasa czwarta „d”, której dziewczęta poświęciły część „babskiej” nocki w szkole na wykonanie konkursowej pracy. Warto było, co obrazują załączone fotki. Hasło czwartej „d” to: „Oj, czysty język ojczysty”.

Samego trzynastego marca odbywały się lekcje poświęcone kulturze słowa w wybranych klasach, m.in. w pierwszej „c” i szóstej „b”. Efekty najmłodsi uwiecznili na pracach plastycznych, starsi przedyskutowali po scenkach rodzajowych przez nich zaprezentowanych.

Uczniowie mieli za zadanie wymyślić hasło i zaprezentować je plastycznie w szkole 13 marca. Na korytarzach zawisły plakaty (zarówno konkursowe, jak i specjalnie tworzone na DDS) autorstwa uczniów wszystkich klas, nawołujące do dobrego zachowania się w szkole. W szczególności zaakcentowała to klasa trzecia, która ułożyła wiele dobrych rad dla siebie i innych uczniów do wykorzystania na szkolnych przerwach. Skoro sami wykonali, jest nadzieja, że w większym stopniu będą przestrzegać.

Nie zabrakło też uśmiechów i miłych słów, specjalnie dedykowanych wybranym kolegom, koleżankom, pracownikom szkoły. Dobrze jest, niech się święci DDS!

                                                                              – koordynator projektu E.J.-

Kategorie wpisu: Aktualności

Napisz komentarz


Zagłosuj na Podwórko Talentów Nivea

Zagłosuj na Podwór

NIVEA po raz kolejny zaprasza wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych […]

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że w dn. 24-26 […]

Ósmoklasisto!

Ósmoklasisto!

Egzaminy: 15 kwietnia 2019 r. – j. polski 16 kwietnia […]

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, iż w związku z […]

Maciej Buńko,  finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

Maciej Buńko, fina

Maciej Buńko, uczeń klasy VII c, po raz trzeci uczestniczył […]

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Naro

14 października (wtorek) – ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ JEST TO DZIEŃ WOLNY […]

Witaj szkoło!

Witaj szkoło!

Informacja na temat godzin rozpoczęcia roku szkolnego w dalszej części […]

SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ DZIECI AFRYKI

SZKOLNE KOŁO PRZYJA

Współpracujemy z Fundacją Dzieci Afryki Nasze cele to: zachęcanie do […]

Lekcja wspomnień – jubileusz „Jedynki”

Lekcja wspomnień -

Miło nam poinformować, że 24 maja 2013r. Szkoła Podstawowa nr […]