Dzień Dobrego Słowa

Marcowy Dzień Dobrego Słowa w gołdapskiej jedynce na Mazurach Garbatych to wiele działań. Tuż przed trzynastym odbył się bowiem Turniej Językowy, na którym uczniowie przebrani za postaci z książek z sympatią przekonywali, że dadzą się lubić. Było wiele zadań językowo-kulturowych, w tym konkurs na najoryginalniejsze ujęcie tematu „Stop wulgaryzmom” na plakacie – tu zwyciężyła klasa czwarta „d”, której dziewczęta poświęciły część „babskiej” nocki w szkole na wykonanie konkursowej pracy. Warto było, co obrazują załączone fotki. Hasło czwartej „d” to: „Oj, czysty język ojczysty”.

Samego trzynastego marca odbywały się lekcje poświęcone kulturze słowa w wybranych klasach, m.in. w pierwszej „c” i szóstej „b”. Efekty najmłodsi uwiecznili na pracach plastycznych, starsi przedyskutowali po scenkach rodzajowych przez nich zaprezentowanych.

Uczniowie mieli za zadanie wymyślić hasło i zaprezentować je plastycznie w szkole 13 marca. Na korytarzach zawisły plakaty (zarówno konkursowe, jak i specjalnie tworzone na DDS) autorstwa uczniów wszystkich klas, nawołujące do dobrego zachowania się w szkole. W szczególności zaakcentowała to klasa trzecia, która ułożyła wiele dobrych rad dla siebie i innych uczniów do wykorzystania na szkolnych przerwach. Skoro sami wykonali, jest nadzieja, że w większym stopniu będą przestrzegać.

Nie zabrakło też uśmiechów i miłych słów, specjalnie dedykowanych wybranym kolegom, koleżankom, pracownikom szkoły. Dobrze jest, niech się święci DDS!

                                                                              – koordynator projektu E.J.-

Kategorie wpisu: Aktualności

Napisz komentarz


ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/2019

ZAPYTANIE OFERTOWE N

Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i montaż urządzeń zabawowych posiadających […]

Przetarg nieograniczony – „Likwidacja barier w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi. Dostosowanie łazienek dla potrzeb osób niepełnosprawnych”

Przetarg nieogranicz

Załączniki: Załącznik nr 9 – Projekt budowlany – branża architektura, […]

Zapraszamy do SP 1

Zapraszamy do SP 1

Zapisy do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych trwają.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w SP 1

Wczesne wspomaganie

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w SP 1 – wnioski dostępne […]

Mało kto wie, że w Argentynie…

Mało kto wie, że w

„Dia del Colono Polaco” (Dzień Polaka Emigranta) jest świętem narodowym […]

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/2019

ZAPYTANIE OFERTOWE N

Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i montaż urządzeń zabawowych posiadających […]

Przetarg nieograniczony – „Likwidacja barier w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi. Dostosowanie łazienek dla potrzeb osób niepełnosprawnych”

Przetarg nieogranicz

Załączniki: Załącznik nr 9 – Projekt budowlany – branża architektura, […]

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w SP 1

Wczesne wspomaganie

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w SP 1 – wnioski dostępne […]

Skrócone lekcje

Skrócone lekcje

W czwartek oraz piątek, 13.06. – 14.06., z powodu upałów, […]