„Dzielny mały strażak” – spotkanie z komendantem głównym PSP gen. Brygadierem Leszkiem Suskim

12 października klasa II c  wzięła udział w otwarciu sali edukacyjnej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Jakub Mocarski  wspólnie ze starościną Marzanną Wardziejewską i  komendantem głównym PSP  gen. Brygadierem Leszkiem Suskim uroczyście przeciął wstęgę. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pierwszych zajęciach  w nowej sali. Dowiedzieli się, jak  ustrzec się  zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Zobaczyli w jaki sposób rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla oraz jak prawidłowo wzywać służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Uczniowie otrzymali certyfikaty „Dzielny mały strażak”  i słodkie niespodzianki.  Serdecznie dziękujemy za zaproszenie,  interesujące zajęcia  i przeżycia.

W naszej  szkole realizujemy zajęcia z preorientacji zawodowej, wprowadzamy dzieci w świat zawodów. Takie zajęcia i wycieczki  dostarczają dzieciom cennych  wiadomości, rozbudzają różnokierunkowe zainteresowania, dostarczają wielu pozytywnych doznań.

Skip to content