Czarna Wieś jest kolorowa!

Klasa Vd Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi pod koniec września spędziła 3 dni na biwaku w Czarnej Wsi nieopodal Rajgrodu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Okazało się, że czarna z nazwy wieś jest malownicza i przyjemna, pełna pastelowych barw początku jesieni. Tam uczniowie żegnali lato i witali jesień.Planowali ów biwak jeszcze w czerwcu, a pobyt dofinansowano im ze środków Gminy Gołdap w ramach projektu Oddycham Świadomie (OŚ).

To był udany biwak, uczący samodzielności i współpracy w pokojowych relacjach. Spali wprawdzie w budynku, ale sami gotowali (np. „kociołek” na ognisku, naleśniki w kuchni), zwiedzili Rajgród, a w formie niespodzianki odwiedzili jeszcze, w drodze powrotnej do domu, ełcką papugarnię. Zabawy były przeplatane warsztatami
o charakterze socjoterapeutycznym, prowadzonymi przez Alinę Pałys i Ewę Jurkiewicz. Uczniowie przybliżyli sobie empatyczny język żyrafy i dowiedzieli się, jak omijać agresję słowną szakala. Czy pomogło? Na pewno nie w stu procentach, ale na wszystko potrzeba czasu. Biwak z minimalnym korzystaniem z telefonów, bez mediów przez 80% imprezy. I udało się, i wrócili zadowoleni. W załączeniu fotorelacja z Czarnej Wsi.

                                                                                        Wychowawca klasy V d SP 1

Kategorie wpisu: Aktualności

Comments are closed.

Dzień Nauczyciela w gołdapskiej „Jedynce”

Dzień Nauczyciela w

Co na dużej przerwie wydarzyć się może? Dzień Nauczyciela w […]

Nietypowi goście z wizytą w klasie 0 B

Nietypowi goście z

10 października uczestniczki Słonecznego Domu pod opieką pani Agnieszki Talipskiej […]

Poznajemy świat zawodów.

Poznajemy świat zaw

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet […]

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W „JEDYNCE”

EUROPEJSKI DZIEŃ J

26 września w Szkole Podstawowej nr1 z Oddziałami Integracyjnymi im. […]

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień

Uczniowie naszej szkoły aktywnie realizują na zajęciach zadania związane z […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]