Czarna Wieś jest kolorowa!

Klasa Vd Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi pod koniec września spędziła 3 dni na biwaku w Czarnej Wsi nieopodal Rajgrodu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Okazało się, że czarna z nazwy wieś jest malownicza i przyjemna, pełna pastelowych barw początku jesieni. Tam uczniowie żegnali lato i witali jesień.Planowali ów biwak jeszcze w czerwcu, a pobyt dofinansowano im ze środków Gminy Gołdap w ramach projektu Oddycham Świadomie (OŚ).

To był udany biwak, uczący samodzielności i współpracy w pokojowych relacjach. Spali wprawdzie w budynku, ale sami gotowali (np. „kociołek” na ognisku, naleśniki w kuchni), zwiedzili Rajgród, a w formie niespodzianki odwiedzili jeszcze, w drodze powrotnej do domu, ełcką papugarnię. Zabawy były przeplatane warsztatami
o charakterze socjoterapeutycznym, prowadzonymi przez Alinę Pałys i Ewę Jurkiewicz. Uczniowie przybliżyli sobie empatyczny język żyrafy i dowiedzieli się, jak omijać agresję słowną szakala. Czy pomogło? Na pewno nie w stu procentach, ale na wszystko potrzeba czasu. Biwak z minimalnym korzystaniem z telefonów, bez mediów przez 80% imprezy. I udało się, i wrócili zadowoleni. W załączeniu fotorelacja z Czarnej Wsi.

                                                                                        Wychowawca klasy V d SP 1

Kategorie wpisu: Aktualności

Comments are closed.

Walentynkowo

Walentynkowo

W Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi walentynki były obchodzone […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

DZIEŃ OSZCZĘDZANIA ENERGII

DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

14 lutego 2020r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego […]

Nocne rendes vous z „Krzyżakami”

Nocne rendes vous z

Walentynki to dzień pełen miłosnych westchnień, radosnych spotkań i emocjonalnych […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]